Приєднуйтесь до Тижня освіти дорослих!

Приєднуйтесь до Тижня освіти дорослих!

Заходи Тижня освіти дорослих в Україні проходять з 11 по 17 вересня і  спрямовані на розширення пізнавальних процесів в суспільстві, особисте вдосконалення рівня освіти і культури дорослих людей. Ця міжнародна ініціатива підтримується в більш ніж 50 країнах світу.

Немає межі досконалості чи достатньо досягти певного рівня освіти і зупинитися?

Практика показує, що знань не буває занадто багато. Навпаки, їх, як правило, недостатньо. Однак далеко не кожен розуміє це. Завдяки пізнавальним процесам, які аж ніяк не закінчуються з досягненням певного віку, коли про людину можна сказати, що вона стала дорослою, відбувається найважливіше ствердження незримих життєвих процесів, що йдуть слідом за суспільством. Ці процеси впливають на все. Не тільки на культуру або самоідентифікацію. Вони є невід’ємною частиною нас самих, єдності багатополярного соціуму, пошуку відповідей на постійні нові й нові виклики.

Наука ніколи не стоїть на місці. Догми або виявлені закономірності – лише частина якогось, більш масштабного і великого, що нам ще належить пізнати. Користуючись тільки вже досягнутими знаннями, ми часто не помічаємо, як обмежуємо свої можливості, перестаємо стежити за диханням життя.

Ще дуже-дуже давно було сказано, що “користь пізнання у тому, що мудрість життя зберігає тому, хто має її” (Еккл.7: 12). Освітній підхід до поліпшення систематизації вже відомих знань значно підвищує шанси на збереження нашої власної гармонії, допомагає нам бути максимально корисними не тільки для себе, але і для оточуючих нас людей, розвивати суспільство і створювати необхідні зв’язки.

З 1999 року в Україні щорічно проходить Тиждень освіти дорослих, який проводиться під егідою ЮНЕСКО. Підтримку цього заходу надають офіційні державні структури – Міністерство освіти і науки (МОН), Всеукраїнське координаційне бюро «Освіта дорослих України» та Міжнародна громадсько-державна програма «Освіта дорослих України». Заходи проходять на базі освітніх установ із залученням відповідних фахівців по всій країні. Як правило, вибирається загальна тема року, наприклад, у 2019 році темою Тижня освіти стане розмова про спадщину народу України.

Якщо ви зацікавилися цим заходом в місці вашого проживання – стежте за відповідними повідомленнями представників МОН і його структур в пресі, ЗМІ та на офіційних сайтах.

Приєднуйтесь до Тижня освіти дорослих!


Напишіть відгук

Show Buttons
Hide Buttons